Uśmiech na twarzy naszego klienta

to największa nagroda za wspólną

pracę i skuteczną rehabilitację

Pomogliśmy im wrócić do pełnej sprawności

michal

Michał Rakoczy

Początek rehabilitacji

Michał trafił do nas gdy jeszcze chodził do szkoły. Urodził się z niedotlenieniem przy porodzie i ma zdiagnozowane MPDZ. Na początku naszych spotkań nie potrafił władać ręką, bo miał ogromne problemy z funkcjonowaniem i napięciem w niej. Dodatkowo miał problemy z nogą – często tracił równowagę i miał trudności z chodzeniem.

Rehabilitacja

Od początku pracowaliśmy nad sprawnością jego ręki oraz wspólnie działaliśmy aby poprawić funkcję nogi. Raz w tygodniu wykonywaliśmy zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych. Michał był bardzo zacięty i sumiennie wykonywał je wszystkie.

Efekt rehabilitacji MPDZ

Po 6 latach ciężkiej pracy rehabilitacja odniosła zakładany sukces. Sprawność Michała zdecydowanie polepszyła się, a funkcjonowanie ręki i nogi znacznie się poprawiło.

Michał – wielki fan motoryzacji – zdał egzamin na prawo jazdy. Rodzice pomogli kupić mu wymarzony samochód, którym dojeżdża sam na terapię. Jego stan tak się poprawił, że znalazł pracę dzięki czemu może sam się utrzymywać i cieszyć się niezależnością.

Tomek Woźniak

Początek rehabilitacji

Tomek trafił do nas 5 lat temu. Był po bardzo ciężkim wypadku komunikacyjnym, w którym doznał poważnego urazu mózgowo-czaszkowego. Według lekarzy był skazany na leżenie w łóżku bez perspektyw na samodzielność. Gdy spotkaliśmy się pierwszy raz, nie potrafił się nawet obracać w łóżku, nie umiał mówić (afazja), miał niedowład połowiczny i spastykę (przykurcz prawej ręki i nogi). Był całkowicie uzależniony od osób trzecich.

Rehabilitacja

Z Tomkiem prowadzimy intensywną i systematyczną rehabilitację 5 razy w tygodniu. Rozpoczęliśmy od nauki obrotów w łóżku, siadania i przesiadania się na wózek, aby mógł mieć więcej samodzielności. Poważnym problemem była utrata pamięci krótkotrwałej, przez co zapominał wszystkiego czego się nauczył. Jednak Tomek jest mocno zdeterminowany i robi ciągłe postępy. Mimo diagnozy lekarzy podejmuje już samodzielne próby chodzenia.

Efekt rehabilitacji MPDZ

Obecnie Tomek jest całkowicie samodzielny w obrębie łóżka – sam potrafi się obrócić, usiąść czy położyć. Ustąpiły również przykurcze mięśniowe oraz niedowład ręki i nogi. Dodatkowo umie samodzielnie się umyć oraz przesiąść na wózek, a nawet sam stanąć i przejść po pokoju wspierając się o ścianę. Na dzień dzisiejszy Tomek ma szanse na chód i większą samodzielność w zakresie samoobsługi i higieny.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub chciałbyś się umówić na wizytę do nas? Zadzwoń na numer 663 760 078 lub napisz do nas.

Not readable? Change text.